در خبر نامه ما عضو شوید .

از داده های دولتی تا مزیت رقابت بخش خصوصی

گزارش متنی

باسمه تعالی

سخنرانانحسام مقصودلو (مشاور سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران)
جواد عامل (مدیرعامل سازه های اطلاعاتی راژمان)
کیوان جامه بزرگ (معاون توسعه راهبردی و امور شرکت های فناپ)
هادی فرقانی (معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران)

گزارش تصویری

حسام مقصودلو:

اتفاق خوب در شهرداری تهران این است که تمام زیرساخت‌های آتی در یک جا جمع شده است و همین باعث شده است که در سنوات اخیر دردسرهایی نظیر راه اندازی GSB خیلی کمتر می‌شود. به بیان دیگر، کدام داده با کدام شرایط و رگولیشنی و با چه سطح محرمانگی به چه کسانی واگذار شود.

شهرداری تهران چند منبع داده‌ای جدی دارد که حول سه محور هویت فرد، ملک و خودرو داده تولید می‌شود. ناقصی هم وجود دارد شهرداری می‌خواهد با کمک بخش خصوصی این داده‌ها به درآمدهای پایدار و حکمروایی بهتر برای شهر تبدیل شوند.

نکته مهمی که وزارت ارتباطات باید دنبال کند، بحث پلتفرم‌های خصوصی مثل فینوتک و فراغ پلاس است که از سازمان‌ها سرویس می‌گیرند و خودشان کسب درآد می کنند و بخش دولتی یاد می‌گیرد که چطور از سرویس‌هایش درآمد زایی بکند.

یکی از ملاحظات در باز کردن API نگرانی در مورد حجم تقاضای استفاده از آن است که منجر می‌شود به کارهای روزمره شهرداری رسیدگی نشود.

API‌ها یا نباید باز شود و یا در صورت بازشدن باید سرمایه‌گذاری جدی در این زمینه برای توسعه آن خدمت صورت بگیرد.

 

جواد عامل:

دچار مشکل مد شدن هستیم.داده های باز (Open API) هم مد شده است. به‌طوری که تعداد مناقصه‌ها برای Open API بسیار زیاد شده است.

در داده‌های باز با پدیده داده‌ شویی مواجه هستیم. داده از یک جایی به روش خاصی به دست می‌آید و با داده دیگر ترکیب می‌شود و اسم فروشنده دوم داده به عنوان مالک داده می‌شود و هیج جا هم حاکمیت دنبال سرنخ داده نیست.

در داده های باز بخش خصوصی به‌طور طبیعی دنبال انحصار می‌رود. بخش خصوصی به‌صورت طبیعی انحصار ایجاد می‌کند.

یکی از چالش‌های موجود، ایجاد رقابت کاذب بین کسب‌وکارهای بخش خصوصی است تا دیتاهایی را به اجبار بخرند که این کار به نوعی «داده شویی» است.

باید «آزادسازی و سالم‌سازی فضای کسب‌و‌کار» مد نظر قرار بگیرد که منجر به جلوگیری از رانت و رعایت حریم خصوصی کاربر، داده باز و رقابت بدون انحصار می‌شود.

نگاه امنیتی به داده‌ها موضوعی است که باید بازنگری جدی در آن رخ بدهد با این حال زمان زیادی باید صرف شود تا نگرش امنیتی به داده‌ها از بین برود.

 

کیوان جامه بزرگ:

بلوغ جدی در بخش هایی از حاکمیت ایجاد شده است و دلیل آن شرکت شهرداری ها و سازمان فناوری اطلاعات در ارائه داده می باشد. چرخه داده، سرویس و کسب وکار اگر بخواهد پایدار باشد، حتما نیاز دارد که بخش خصوصی به عنوان زیرمجموعه حاکمیت حضور جدی داشته باشد.

بخش زیادی از داده‌هایی که از جانب دولت و حاکمیت یا سازمان‌های بزرگ قابل انتشار هستند، نیاز به زیرساخت‌های جدی سخت افزار فیزیکی دارند که بخش خصوصی قادر به تأمین آن نیست.

اگر مشکل هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی حل نشود، به‌عنوان یک نقظه شکست باعث شکست پروژه داده های باز می‌شود.

بعد از آزادسازی API، نیاز است تا تنظیم‌گری و مدل کسب‌و‌کار از سمت دولت برای بخش خصوصی آزاد شود.

در موضوع سرویس GSB در خود دولت همکاری لازم وجود ندارد به‌طوری که نامه تهدید برای یک شرکت و بخش خصوصی فرستاده می‌شود و با جبر بیان می‌شود که از کدام شرکت سرویس گرفته شود و از کدام شرکت سرویس دریافت نشود.

در زمینه دیتا، یکپارچه‌سازها (aggregator) باید نقش واسط بین دولت و بخش خصوصی را بازی کنند.

زمان آن رسیده است که بعد از مرحله رشد اپ‌های خصولتی مقررات تنظیم‌گری اجرا شود.

 

هادی فرقانی:

نهادهای مختلف شورای فضای مجازی، شورای اجرایی، نهاد امنیتی و حراست با هم هماهنگی ندارند بعضی سازمان‌ها در اتوماسیون اداری مشکل دارند و با داده های باز خیلی فاصله دارند.

اگر بخش خصوصی به موضوع داده‌های کثیف، ناکافی و عدم وجود داده کافی و یا بروز نشده توجه نکرده باشد سرمایه گذاری در حوزه‌ای خواهد بود که صد درصد با شکست مواجه می‌شود.

مشارکت دولت با بخش خصوصی به‌واسطه کمبود نقدینگی است ولی سوئیچ کردن از بخش دولت به بخش خصوصی باعث تغییر فرهنگ سازمان‌ها می‌شود. و انتشار داده از بخش خصوصی به دولت اتفاق افتاده است.

سازمان فناوری در آستانه ارائه API به درگاه های API  است و به زودی فراخوان عمومی زده می‌شود تا ارتباط بین API‌های خشک دولتی با نیازهای شهروندان بهتر برقرار شود.